Колишній глава Української автокефальної православної церкви Макарій (Малетич) відмовився від титулу почесного громадянина Львова, який йому планувала надати місцева влада. Про це повідомляє Главред.

Як повідомляє сайт Львівської єпархії УАПЦ, свою відмову митрополит мотивує тим, що нагороду йому мають намір вручити разом з екс-главою УПЦ КП патріархом Філаретом.

За даними сайту єпархії, радикальні дії Макарія пов'язані з його звинуваченнями на адресу Філарета. Вона вважає, що патріарх проявив непокору Вселенського Патріархату, тому обидва священнослужителя не були присутні 6 січня в Стамбулі на отриманні ПЦУ Томосу про автокефалію.

"Митрополит Макарій пояснив свою відсутність в Константинополі через непослух колишнього патріарха УПЦ КП, а сьогодні митрополита ПЦУ Філарета, який не бажає прийняти визнаний Вселенським патріархатом митрополичий лад Православної церкви в Україні. Саме небажання зняти патріарший кукіль і стало причиною відсутності архієреїв 6 січня в Константинополі", - заявили в УАПЦ.

В єпархії заявили, що через дії патріарха Філарета митрополит Макарій відмовляється від пропозиції мера Львова Андрія Садового і не буде отримувати звання почесного громадянина міста.

Print Friendly, PDF & Email