Міністерство фінансів України повідомило, що з 16 квітня всі підприємства, які здійснюють міжнародну діяльність і торгівлю, будуть сплачувати митні платежі на єдиний рахунок у Казначействі. Зараз же кожна митниця має власний рахунок, що створює незручності для бізнесу.

У той же час з 23 січня 2019 року єдиний казначейський рахунок для митних платежів в тестовому режимі буде працювати для Київської міської та обласної митниць. З 18 лютого до 15 березня - тестовий режим роботи рахунки для митниць буде діяти також для інших українських митниць.

«З 16 березня до 15 квітня триватиме перехідний період введення ЕКС (єдиний казначейський рахунок), коли сплачувати митні платежі можна буде як на старі, так і на нові рахунки. З 16 квітня 2019 року «єдиний рахунок» буде використовуватися всіма підприємствами в обов'язковому порядку », - йдеться в повідомленні Мінфіну.
У Мінфіні повідомляють, що введення єдиного рахунку повинно спростити умови ведення бізнесу для експортерів та імпортерів.

«Введення Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів дозволить істотно скоротити час на проходження митного оформлення, чітко регламентує процедуру перерахування до держбюджету платежів, що вносяться під час митного контролю, а також буде сприяти веденню бізнесу в Україні», - сказав заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email