Міністр фінансів США Стівен Мнучін в четвер постарався знизити занепокоєння законодавців-демократів з приводу рішення адміністрації зняти санкції з підприємств, пов'язаних з російським олігархом Олегом Дерипаскою, передає Голос Америки. 

«Міністерство фінансів буде пильно стежити за тим, щоб компанії En + і« Русал »дотримувалися свої зобов'язання. Якщо ці компанії не виконуватимуть умови, їх чекають дуже реальні і своєчасні наслідки, в тому числі відновлення санкцій », - запевнив Мнучін, виступаючи перед початком закритого брифінгу для законодавців на цю тему.

При цьому, зазначалося, що сам Дерипаска залишатиметься під дією американських санкцій.

Напередодні лідери семи комітетів Палати представників зажадали від Мнучіна пояснень з питання про те, чому США пом'якшують санкції проти компаній, пов'язаних з Дерипаскою.

Це - один з перших кроків по перевірці дій президента Дональда Трампа щодо Росії, які хоче зробити палата, що перейшла під контроль демократів.

У своєму листі законодавці-демократи просили Мнучіна роз'яснити зроблене в грудні оголошення про те, що США знімуть санкції проти гіганта алюмінієвого виробництва компанії «Русал» і двох інших компаній.

Мнучін оголосив про зняття санкцій в грудні, уточнивши, що Дерипаска залишиться в «чорному списку», а згадані компанії зобов'язалися «значно скоротити частку Дерипаски і обмежити його контроль».

Print Friendly, PDF & Email