У Міненерго США припускають, що в найближчій перспективі ціни скоригуються через сезонне зростання попиту, а також на тлі добровільного скорочення видобутку країн ОПЕК.
Міненерго США різко знизило прогноз ціни нафти сорту Brent на 2023 рік із $85,01/бар. до $78,65/бар. Це випливає із даних щомісячного прогнозу управління енергетичної інформації відомства (EIA).

Оцінку вартості Brent на 2024 рік також значно знижено - з $81,21/бар. до $ 74,47/бар.

Відомство підкреслює, що ціни на нафту знижуються на побоюваннях про погіршення глобальної світової економіки, ймовірності кризи в банківському секторі, а також інфляції. Середня спотова ціна Brent, за даними EIA, у квітні становила $85/бар. При цьому 4 травня відомство зафіксувало падіння до $73/бар.

При цьому в Міненерго США припускають, що в найближчій перспективі ціни скоригуються через сезонне зростання попиту, а також на тлі добровільного скорочення видобутку країн ОПЕК.

Крім того, EIA прогнозує, що на стабілізацію нафтових цін також вплине збільшення споживання нафти в Китаї та Індії. За оцінкою міністерства, вартість Brent відновиться з поточних рівнів до $75-80/бар. між третім кварталом 2023 та першим кварталом 2024 року.

Print Friendly, PDF & Email