Канцлер ФРН Ангела Меркель  і президент Росії Володимир Путін ввечері в понеділок, 26 листопада, в телефонній розмові обговорили ескалацію ситуації в Азовському морі через інцидент в районі Керченської протоки, передає DW.

Офіційний представник уряду Штеффен Зайберт заяив, що в ході бесіди з Путіним Меркель підкреслила «необхідність деескалації та діалогу» між Російською Федерацією і Україною.

За словами Зайберта, було розглянуто можливість аналізу інциденту за участю російських і українських експертів в області прикордонної охорони. Путін і Меркель продовжать «підтримувати тісні контакти» з даного питання, додав прес-секретар.

«У розмові Володимир Путін висловив надію, що Берлін вплине на українську владу з тим, щоб утримати її від подальших непродуманих кроків», – прокоментували телефонну розмову у прес-службі Володимира Путіна.

Нагадаємо, що 25 листопада український буксир та два малих броньованих артилерійських катери здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Заявивши, що кораблі без попередження увійшли в територіальні води Росії, прикордонний корабель РФ протаранив український буксир. Пізніше прикордонники обстріляли та захопили українські судна та їх екіпаж. Шестеро українських моряків отримали поранення, повідомили у ВМС України. За словами прес-служби ФСБ РФ потсраждалих лише троє, всім було надано медичну допомогу. 

В понеділок Верховна Рада ухвалила введення воєнного стану на териотрії 10 областей: Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької, Сумської, Харківської, Чернігівської та Вінницької, а також на території внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії. 

Print Friendly, PDF & Email