У Белграді в середу пройшла масова акція протесту, учасники якої вимагали від влади розслідувати вбивство опонента правлячої партії Сербії Олівера Івановича, передає ВВС Україна.

Акції протесту не вщухають в Сербії вже шостий тиждень. Опозиція вимагає проведення чесних виборів, відставки чиновників та керівників національного телебачення, а також появи незалежних ЗМІ.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не буде «кланятися опозиції» і прогинатися під її вимоги, навіть якщо на вулиці вийде п’ять мільйонів чоловік. Водночас він зазначив, що готовий провести позачергові вибори в будь-який момент.

Однак проведена в середу акція була присвячена не політичним вимогам опозиції, а мала на меті вшанувати пам’ять політика, якого вбили у Косово в січні 2018 року. Обурення людей викликає той факт, що сьогодні через рік після смерті Івановича, його вбивці досі не знайдені.

Олівер Іванович був одним з лідерів косовських сербів. У 2008 — 2012 роках він обіймав посаду держсекретаря у справах Косова в уряді Сербії.

Влада запевняє, що винних обов’язково знайдуть та покарають. Однак розслідування справи, по суті, зайшло в глухий кут.

При цьому думки членів родини загиблого розділилися.

Дружина Олівера Івановича взяла участь в пам’ятних заходах разом з представниками влади Сербії. А його брат, навпаки, приєднався до акцій опозиції.

Перша акція протесту пройшла в Белграді 8 грудня. Приводом став напад на засновника опозиційної коаліції «Союз за Сербію» Борко Стефановича.

В кінці листопада невідомі в масках побили Стефановича та двох його соратників бейсбольними битами і металевими прутами.

На наступний день побитий Стефанович показав закривавлену сорочку, в якій він був у момент нападу, і пообіцяв боротися за те, щоб Сербія не залишалася країною скривавлених сорочок і країною, в якій проливається кров інакомислячих.

Print Friendly, PDF & Email