У ніч проти суботи, 11 липня 2026 року, російські окупаційні війська здійснили черговий масштабний обстріл України, випустивши 12 ракет та 121 безпілотник різних типів. Протиповітряна оборона вела інтенсивну бойову роботу на півночі, півдні та сході країни, нейтралізувавши переважну більшість повітряних цілей.
Офіційне зведення оприлюднило Командування Повітряних сил ЗСУ.
Чим атакував ворог (з 18:00 п’ятниці):
6 балістичних ракет типу «Іскандер-М» / С-400 (запущені з Брянської області РФ);
4 керовані авіаційні ракети Х-59/69 (із повітряного простору окупованого Криму);
2 протирадіолокаційні ракети Х-31 (з акваторії Чорного моря);
121 ударний БпЛА (ворог застосував комбінацію дронів типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та розвідувальних дронів-імітаторів «Пародія»). Напрямки пусків: Курськ, Міллєрово, Орел, Приморсько-Ахтарськ (РФ), а також окуповані території Донеччини та Криму (Гвардійське, Чауда).
Результати відбиття повітряного нападу:
Станом на 08:30 ранку підрозділам авіації, зенітних ракетних військ, мобільних вогневих груп, а також засобам РЕБ та безпілотних систем вдалося знищити або локаційно подавити:
111 ворожих БпЛА;
2 керовані авіаракети Х-59/69.
Статус інших цілей: Зафіксовано влучання балістичних ракет, 2 авіаракет та 7 ударних дронів на 11 локаціях у різних регіонах. Також у трьох місцях зафіксовано падіння уламків збитих засобів. Інформація щодо наслідків застосування 2 протирадіолокаційних ракет Х-31 наразі уточнюється. Попередньо — дані про руйнування чи постраждалих не надходили.
Станом на момент публікації військового зведення бойова робота тривала, оскільки в повітряному просторі фіксувалися поодинокі ворожі безпілотники. Громадян закликають не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

































