Президент Франції Емманюель Макрон, реагуючи на тривалі протести «жовтих жилетів», написав публічний лист до співвітчизників із закликом брати участь в загальнонаціональних дебатах. Документ було опубліковано на сайті Єлисейського палацу в неділю, 13 січня, повідомляє DW.

Сам Макрон запропонував винести на обговорення 35 питань — від оподаткування та екології до імміграції. На думку французького лідера, дискусія повинна сприяти переходу «невдоволення в рішення».

В листі політик пообіцв, що в рамках цього діалогу не буде «заборонених тем», але будуть «червоні лінії». Наприклад, перегляду не підлягає питання надання політичного притулку, а також  часткове скасування «податку на багатство» — після цієї реформи під податок потрапляє лише дорога нерухомість, але не інше майно, як раніше. Скасування цієї реформи, проведеної у 2017 році, є однією з вимог протестуючих.

Дебати планується почати вже у вівторок, 15 січня. Вони триватимуть два місяці — до 15 березня. В цей час Емманюель Макрон збирається відправитися в тур по містах і зустрітися з муніципальними політиками. Протягом місяця після завершення дискусії президент Франції планує представити доповідь про її підсумки.

Print Friendly, PDF & Email