Росія припустилася величезної помилки, коли напала на Україну. Крім того, атаки РФ на цивільну інфраструктуру є воєнними злочинами. Про це заявив в інтерв'ю CBS News президент Франції Еммануель Макрон.

"Я думаю, вони припустилися величезної помилки. По-перше, не поважати міжнародне право і порушити всі принципи, які вони підписали, вбивче для їхнього авторитету. І друге, тому що, ймовірно, вони припустилися багатьох помилок в оцінці своїх можливостей і можливостей України", - зазначив він.

Французький лідер також відповів на запитання, чи мають бути притягнуті до відповідальності за ці злочини.

"Ми повинні зібрати всі докази воєнних злочинів. І це те, що ми робимо, відправляючи в Україну поліцейських та експертів... Ми повинні запустити всі юридичні ініціативи. Тому моя відповідь - так", - наголосив голова Франції.

Проте Макрон додав, що виступає за прямий контакт із Путіним.

"Я завжди підтримую регулярні дискусії та прямий контакт із президентом Путіним, тому що вважаю, що найкращий спосіб відновити взаємодію - зберегти цей прямий канал. Ізоляція - найгірша річ, особливо для такого лідера", - пояснив він.

Підтримка України з боку Європи та США вкрай потрібна.

"Зрозуміло, що Росія, і особливо президент Путін, вирішили взяти на озброєння принаймні енергію та продовольство, створивши дефіцит, нестабільність та інфляцію. І я думаю, що його ставка - це втома від війни та втома від санкцій", - сказав президент Франції.

Макрон заявив, що він не бачить військового варіанта завершення війни в Україні.

"Я думаю, що важливо донести меседж, що це українцям вирішувати, що єдиний спосіб знайти рішення - переговори", - додав він.

Print Friendly, PDF & Email