Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель заявив, що Мадрид підтримає Brexit, якщо сторони проведуть окремі переговори по темі Гібралтару. Про це повідомляє El Mundo.

За його словами, Іспанія не дасть згоду на подальший прогрес щодо Brexit без «деяких змін» у питанні Гібралтару.

«Ми хочемо чітко роз’яснити, що переговори між Сполученим Королівством та Європейським союзом не поширюються на Гібралтар…Майбутні переговори щодо Гібралтару — окремі переговори», — зазначив Боррел.

Зазначимо, іспанська сторона висловила обурення статтею 184 угоди про Brexit, яка свідчить, що будуть переговори по визначенню майбутніх відносин між ЄС і Великобританією. Згідно дипломатичним джерелам, Іспанія не знала про цю статтю до середи, коли текст видали всім 27 учасницям ЄС. У той же час перший міністр Гібралтару раніше був ознайомлений з цією статтею.

Зокрема, Мадрид намагається домогтися, щоб положення цієї статті не поширювалося на Гібралтар. Боррель закликає змінити її та відокремити питання Гібралтару в окремий блок, який будуть обговорювати Іспанія та Британія без ЄС.

Нагадаємо, міністр у справах бізнесу великої Британії Ґреґ Кларк вважає реальним продовження перехідного періоду Brexit до 2022 року.

Print Friendly, PDF & Email