Найбільше хворих на грип, коронавірус та ініші респіраторні групи інфекцій зафіксовано у Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Про це у вівторок, 6 лютого, повідомила в ефірі національного телемарафону лікарка-епідеміологиня відділу організації епіднагляду центру громадського здоров’я МОЗ Ліна Толстова.
Вона підкреслила, що наразі мова не йде про епідемії проте спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності як серед дітей, так і серед дорослих.
“Рівненська, Львівська, Чернігівська та Тернопільська області досягли середнього рівня захворюваності, вони на місцях вживають відповідних заходів”, – повідомила вона.
Толстова нагадала, що для грипу характерне різке підвищення температури, інші симптоми – кашель чи нежить – збігаються із коронавірусною інфекцією і лише лабораторні дослідження можуть відрізнити, яке саме захворювання має людина.
Водночас вона нагада, що в Україні триває компанія з вакцинації, як від ковіду так і грипу.
“Вакцинуватися можна упродовж всього епідеміологічного сезону, але сімейний лікар повинен обов’язково попередити, що імунітет проти грипу виробляється протягом двох тижнів. Потрібно упродовж двох тижнів після щеплення поберегти своє здоров’я: носити маски, не відвідувати місця, де є велике скупчення людей, і дотримуватися елементарних правил гігієни”, – додала вона.