Китайські провінції та регіони прискорили будівництво великих проектів - загальний обсяг інвестицій, оприлюднених 18 провінціями та регіонами, досяг майже 10 трлн юанів ($1,44 трлн), а структура інвестицій була оптимізована, щоб охопити більше галузей науки та техніки.

У понеділок було розпочато будівництво 15 великих проектів у районі Наньмін (південно-західна китайська провінція Гуйчжоу), що охоплюють ключові галузі, включаючи виробництво електронної інформації, індустріальні парки та цифрову економіку, за даними місцевого уряду.

У першому кварталі в провінції було запущено 687 ключових проектів із загальним обсягом інвестицій понад 376,7 млрд юанів.

"Загальний обсяг інвестицій у 18 регіонах провінційного рівня, який був оприлюднений, становить 9,65 трлн юанів", - повідомило новинне видання Yicai. Деякі регіони не розкрили ці цифри згідно зі звітом.

Інвестиції цих провінцій та регіонів цього року характеризуються двома особливостями — зростанням загального обсягу інвестицій та оптимізацією їхньої структури.

Автономний район Внутрішня Монголія Північного Китаю планує цього року здійснити 3168 великих проектів із загальним обсягом інвестицій 3,2 трлн юанів, з яких 774 млрд буде інвестовано вже цього року.

18 лютого муніципалітет Чунцін на південному заході Китаю розпочав будівництво 354 проектів у першому кварталі із загальним обсягом інвестицій 319,4 млрд. юанів, що охоплюють такі галузі, як електроніка, нові енергетичні транспортні засоби та цифрова економіка.

Чунцін планує реалізувати цього року понад 1100 великих проектів із загальним обсягом інвестицій майже 3 трильйони юанів, йдеться у повідомленні на сайті місцевого уряду.

Крім великих інфраструктурних проектів, таких як залізниці, автомагістралі, аеропорти та водоохоронні споруди, до списку включені проекти, пов'язані з високотехнологічним обладнанням, новою енергетикою та цифровою економікою.

У Шанхаї зі 191 великого проекту, запланованого на цей рік, 77 пов'язані з науково-технічною промисловістю.

Впевнене зростання інвестицій в інфраструктуру Китаю сприяє оптимістичним очікуванням відновлення сектору машинобудування країни, акції якого з січня зросли на понад 20 відсотків.

Згідно з планом, до 2025 року буде досягнуто значного прогресу у побудові цифрового Китаю з ефективним взаємозв'язком у цифровій інфраструктурі, значно покращеною цифровою економікою та великими проривами в інноваціях цифрових технологій.

Цифрова економіка стане новим джерелом імпульсу для високоякісного розвитку Китаю, оскільки існують інвестиційні можливості для цифрової модернізації залізниць, портів та інших об'єктів інфраструктури, покращення інтернет-мережі у сільських районах та створення обчислювальної інфраструктури.

Реалізація великих інфраструктурних проектів відіграватиме ключову роль у підтримці економічного зростання, коригуванні економічної структури та забезпеченні високоякісного розвитку, кажуть експерти.

У грудні на Центральній економічній робочій конференції, яка задає тон економічному розвитку КНР, було зазначено на необхідність стимулювання приватних інвестицій за допомогою державних інвестицій та політичних заходів, прискорення реалізації великих проектів 14-ї п'ятирічки (2021-25 рр.) та зміцнення інфраструктурних зв'язків між різними регіонами.

Print Friendly, PDF & Email