Продовжуючи приділяти першорядну увагу розвитку у 2023 році, Китай активізує зусилля щодо розширення внутрішнього попиту, покращення ділового середовища для приватних компаній та запобігання фінансовим ризикам. Саме це, серед іншого, запропонував Комітет з фінансових та економічних питань Всекитайських зборів народних представників 14-го скликання. Населення Китаю в 1,4 мільярда людей і середній клас, що налічує понад 400 мільйонів людей, є міцною основою і потужною впевненістю для зростання країни.

Комітет опублікував оглядову доповідь про реалізацію плану соціально-економічного розвитку країни на 2022 рік та проект плану розвитку на 2023 рік, представлену Держрадою, кабінетом міністрів Китаю.

Комітет запропонував 7 пропозицій, які, на думку китайських економістів, стануть ефективною підтримкою для досягнення цільового показника зростання 5% цього року, незважаючи на численні перешкоди.

"Цей рік є першим роком, коли Китай повністю реалізує керівні принципи 20-го Всекитайського з'їзду Комуністичної партії Китаю (КПК), і це має велике значення для країни, щоб добре працювати в галузі економічного та соціального розвитку", - заявив комітет.

Насамперед, дуже важливо підтримувати стійкі та здорові економічні показники. Окрім покращення соціальних психологічних очікувань та зміцнення впевненості у розвитку, важливо також проводити активну фіскальну політику та обережну монетарну політику, ґрунтуючись на базових засадах прагнення до прогресу за збереження стабільності, зазначив комітет.

Згідно з проектом бюджету, представленим Держрадою в понеділок, доходи країни в 2023 році становитимуть 21,73 трлн юанів ($3,92 трлн), що на 6,7% більше, ніж у 2022 році.

Це стане потужною підтримкою для місцевого розвитку, особливо після трьох років боротьби з COVID-19.

Комітет також наголосив на розширенні внутрішнього попиту, наголосивши на необхідності підвищення доходів міського та сільського населення через різні канали, при цьому даючи повну можливість активним недержавним інвестиціям.

Протягом останніх трьох років споживання домогосподарств було значною мірою стримане через пандемію, і вивільнення відкладеного споживання стане провідною рушійною силою економічного відновлення цього року.

Виходячи з поточної динаміки відновлення, очікується, що зростання споживання домашніх господарств внесе понад 4 трильйони юанів у ВВП цього року, зазначають експерти.

Уряди та підприємства активізували зусилля щодо стимулювання споживання, видаючи купони або надаючи субсидії підприємствам, проводячи фестивалі покупок та інші заходи.

"Також важливо стимулювати динамізм ринку за допомогою реформ та відкритості, а також покращити умови ведення бізнесу для приватних компаній", - зазначив комітет.

"Необхідно докласти додаткових зусиль для посилення підтримки талантів в освіті та науці, ефективного запобігання та усунення основних економічних та фінансових ризиків, стабілізації зайнятості та забезпечення добробуту людей", - зазначив комітет.

Усі ці зусилля дозволять ефективно прокласти шлях до досягнення цільового показника зростання ВВП цього року на рівні близько 5 відсотків.

"Не можна заперечувати, що на цьому шляху необхідно вирішити безліч проблем, включаючи млявий зовнішній попит, геополітичні конфлікти та інше", - зазначили експерти.

Але населення Китаю в 1,4 мільярда людей і середній клас, що налічує понад 400 мільйонів людей, є міцною основою і потужною впевненістю для зростання країни.

Print Friendly, PDF & Email