Уряд Китаю пообіцяв активізувати зусилля зі стабілізації експорту як основи національної економіки у 2023 році, одночасно використовуючи переваги свого колосального ринку та збільшуючи імпорт якісної продукції з інших країн та регіонів. В даний час умови зовнішньої торгівлі вкрай складні, оскільки у світовій економіці зростає ризик рецесії, тому зростання зовнішнього попиту різко сповільнюється. В міжнародному ланцюжку поставок також відбувається реструктуризація.
«На цьому фоні необхідні зусилля щодо стабілізації масштабів та покращення структури зовнішньої торгівлі країни, щоб стабілізувати експорт як основу національної економіки», – зазначили в уряді.
У 2022 році обсяг експорту Китаю досяг рекордного рівня і склав 42,07 трлн юанів (6,3 трильйона доларів). Китай залишається найбільшою економікою торгівлі товарами вже 6 років поспіль, згідно з даними Міністерства фінансів КНР.
Двостороння торгівля Китаю з основними торговими партнерами у 2022 році продовжувала зростати, включаючи 15% зростання з блоком АСЕАН, 5,6% з ЄС та 3,7% із США. Електромобілі, фотоелектрична продукція та літієві батареї стали новими драйверами зростання експорту.
У доларах США експорт підскочив на 7% 2022 року, а імпорт збільшився на 1,1%. Це означає позитивне сальдо торгового балансу у розмірі 877,6 млрд. доларів, що перевищує рекорд 2021 року в 676 млрд. доларів.
Усередині країни зовнішня торгівля зробила важливий внесок у загальне відновлення економіки, збільшивши зростання ВВП на 0,5 процентних пункти у 2022 році.
У міжнародному плані Китай допоміг стабілізувати виробництво та експорт на тлі нестабільної світової економічної та торгової обстановки, забезпечивши безперебійну роботу глобального промислового ланцюга та ланцюга постачання.
Минулого року обсяг китайського імпорту досяг $2,71 трлн, зробивши значний внесок у розвиток світової економіки та торгівлі.
Пекін прагнутиме використати переваги свого величезного ринку та збільшуватиме імпорт з-за кордону, щоб стабілізувати глобальний ланцюг поставок у 2023 році.
У 2023 році уряд Китаю гарантує, що уважно обслуговуватиме зовнішньоторговельні підприємства, оптимізуватиме і впроваджуватиме нову торговельну політику, допомагатиме підприємствам знижувати витрати і підвищувати ефективність, а також постійно підвищуватиме всебічну конкурентоспроможність зовнішньої торгівлі країни.
Величезного профіциту торговельного балансу було досягнуто завдяки сильному зростанню експорту в першому кварталі 2022 року, оскільки слабка китайська валюта і зростання цін на товари допомогли збільшити вартість експорту.
Однак у жовтні тенденція почала змінюватися. Експорт цього місяця впав на 0,3%, що стало першим зниженням із середини 2020 року.
Це падіння може бути пов’язане з ослабленням світового попиту на китайські товари, а також з деякими перебоями в логістичних мережах і постачаннях товарів через нестачу робочої сили на тлі хвилі інфекцій щодо ковіду.
“Швидке зникнення вірусних збоїв у міру того, як Китай адаптується до життя з Covid-19, поряд з більш широкою політичною підтримкою, призведе до різкого відновлення внутрішнього попиту, що призведе до зростання імпорту”, – кажуть економічні аналітики Capital.