Глава угорського МЗС залишається єдиним міністром закордонних справ країни Євросоюзу, з яким глава української дипломатії жодного разу не спілкувався після початку війни.
Угорщина стала винятком для України. Вона єдина європейська держава, яка не почала підтримувати Україну після повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої країни. Про це у четвер, 29 грудня, заявив в інтерв'ю міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Кулеба розповів, що низка країн ЄС раніше скептично ставилися до України або навіть "грали в проросійську гру", проте після початку вторгнення РФ почали допомагати зброєю і навіть заради цього змінювали своє законодавство.

"Всі приємно здивували", - сказав міністр.

Він наголосив, що єдиною країною, яка не змінила проросійську позицію, залишилася Угорщина.
"І це не зміниться, доки Віктор Орбан залишатиметься прем'єр-міністром. Скажімо так, він обрав свій шлях", - вважає Кулеба.

Він також зазначив, що до 24 лютого він мав досить тісні відносини з угорським колегою Петером Сійярто.

"Я справді намагався перезавантажити відносини України з Угорщиною, і він теж робив дії в цьому напрямку, і в якихось темах ми рухалися вперед. Але після 24 лютого він єдиний міністр закордонних справ країни Євросоюзу, з яким я жодного разу не спілкувався. Я гадаю, що цей факт говорить сам про себе", - сказав Кулеба.

Print Friendly, PDF & Email