Постачання зброї від партнерів триває, зокрема вони не лише передають власне озброєння, а й працюють із третіми країнами, купуючи у них обладнання та відправляючи його в Україну.
Перемога України є цілком досяжною, а союзники мають у цьому не сумніватися, а допомагати Києву вистояти у протистоянні з ворогом. Про це у п'ятницю, 25 листопада, із посиланням на інтерв'ю французькому виданню Le Parisien глави МЗС України Дмитра Кулеби, інформує прес-служба відомства.

"Декілька видатних генералів за Атлантикою і в Європі твердо вірили, що Росії знадобиться максимум тиждень, щоб окупувати Київ і взяти під контроль Україну в лютому. Тому коли я чую песимістичні оцінки сьогодні, я прошу всіх направити свою енергію на те, щоб сприяти перемозі а не шукати причин можливих невдач", - зазначив він.

Міністр наголосив, що Україна цінує відданість партнерів меті підтримки нашої держави та закликає поважати ціну, яку сплачує український народ у боротьбі за свою свободу проти російської агресії та окупації.

"Яка б не була відданість наших партнерів, яку ми дуже цінуємо, саме Україна платить найвищу ціну у цій війні, втрачаючи життя, зазнаючи страждань на своїй землі, захищаючи свою свободу. Цю жертву треба поважати. Хочете допомогти? Допоможіть. Але не намагайтеся переконати нас, що ми можемо програти. Я не знаю жодного прикладу в історії, коли песимісти перемагали у війнах", - наголосив міністр.

Він нагадав, що метою України є відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів.

"Президент України Володимир Зеленський на саміті Великої двадцятки говорив про мир і представив шлях до нього. Але для досягнення миру Росія має перестати плутати переговори з ультиматумами. Поки Росія не готова до серйозної та щирої розмови, немає сенсу сідати за стіл", - зазначив він.

Кулеба підкреслив, що жоден світовий лідер не підштовхує Україну до переговорів проти її інтересів: "Всі розуміють, що світ має бути справедливим. А справедливий світ починається з повного відновлення територіальної цілісності України. Ця мета є цілком досяжною".

Він також розповів, що постачання зброї від партнерів триває, зокрема вони не лише передають власне озброєння, а й працюють із третіми країнами, купуючи у них обладнання та відправляючи його в Україну.

"Більшість із цих третіх країн публічно кажуть, що нічого не постачають, але за лаштунками все відбувається", - зазначив він.

Міністр зазначив, що у Зеленського склалися чудові стосунки з президентом Франції Еммануелем Макроном, тісний діалог продовжується і на рівні міністрів закордонних справ двох країн.

"Ми бачимо, що Париж прагне швидко вирішувати проблеми, коли вони виникають. Коли є така прихильність, все можна подолати", - підсумував він.

Print Friendly, PDF & Email