Кремль не розглядає можливість обміну незаконно засудженого українського журналіста Романа Сущенко на підозрюваного у державній зраді в Україні керівника «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

Пєсков заявив, що Вишинського слід негайно звільнити, а про будь-які обміни в Кремлі не йдеться.

«Ми вважаємо, що Вишинський повинен бути негайно звільнений. Це не тема для якихось обмінів», — сказав Пєсков.

Також представник Кремля підкреслив, що Вишинського нібито заарештували з порушенням «всіх міжнародних правил за журналістську діяльність».

Як відомо, Херсонський міський суд заарештував Вишинського в травні, після чого йому тричі подовжували термін утримання під вартою. 1 листопада строк утримання керівника «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського під вартою продовжили на два місяці — до 28 грудня. У Росії звинувачення на адресу Вишинського вважають політичними і вимагають негайного звільнення журналіста.

Прес-секретар Путіна зазначив, що права українських журналістів у Москві не обмежують, тоді як «російські журналісти в Україні не мають можливості з’являтися в центральному ефірі».

12 вересня Верховний суд Російської Федерації визнав законним рішення про 12 роках обмеження свободи для українського журналіста Романа Сущенко, якого звинуватили в шпигунстві. Апеляцію захисту відхилили в повному обсязі. Сущенко зазначив, що категорично не згоден з рішенням російського суду і буде продовжувати боротися за звільнення.
4 червня Московський міський суд засудив українського журналіста Романа Сущенко до 12 років колонії суворого режиму за «шпигунство».
Роман Сущенко був затриманий в Москві 30 вересня 2016 року. Кореспондент «Укрінформу» прилетів до Росії з приватною поїздкою. 7 жовтня того ж року йому висунули звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Роман Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В українському відомстві це заперечили.

Print Friendly, PDF & Email