Група кораблів НАТО через кілька днів увійде в Чорне море для проведення навчань. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг у четвер під час прес-конференції за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони країн НАТО, передає Укрінформ.

«Ми зараз дивимося на те, яким чином ми можемо збільшити нашу присутність у Чорному морі. За кілька днів кораблі НАТО увійдуть в Чорне море для участі в навчаннях. Тож ми суттєво підвищили нашу присутність, це важливо, щоб підтримати Україну і регіональну безпеку. Це було дуже схвально сприйняте міністрами оборони», — зауважив Столтенберг.

Він поінформував, що у четвер міністри оборони мали неформальний сніданок разом з міністром оборони України Степаном Полтораком, який був організований від імені міністра оборони Великої Британії. Дискусію за участю українського політика він назвав «дуже доброю». 

«Ми обговорили ситуацію в Україні та навколо неї, включаючи ситуацію на Азові. Союзники висловили потужну підтримку українському суверенітету та територіальній цілісності та закликали Росію негайно звільнити українських моряків та кораблі, які були захоплені у листопаді. Союзники закликали Україну рухатися далі шляхом реформ, включаючи імплементацію рекомендацій Венеціанської комісії до закону про освіту», — наголосив генеральний секретар НАТО.

«Союзники по Альянсу чітко заявили, що агресивні дії Росії проти України є неприйнятними, як і анексія Криму, продовження спроб дестабілізувати Україну шляхом присутності на Донбасі, а також незаконні дії із захоплення українських кораблів та екіпажів», — сказав Столтенберг.

 

Print Friendly, PDF & Email