Конфлікт Москви і Києва навколо Керченської протоки не може бути темою «нормандського формату». Про це заявив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передає DW. 

В рамках переговорів між представниками Росії, України, Німеччини і Франції обговорюється врегулювання конфлікту в Донбасі, нагадав Пєсков. «Провокація української сторони в російських територіальних водах навряд чи відноситься до вимірювання мінських домовленостей», — продовжив прес-секретар.

Пєсков також повідомив, що після того, як в Керченській протоці були затримані українські моряки і кораблі, президенти Росії і України не спілкувалися по телефону, і «в найближчому майбутньому» розмова також не планується. Прес-секретар Путіна також назвав «абсурдною» заяву українського президента Петра Порошенка про те, що Москва прагне захопити Маріуполь і Бердянськ через «наземний коридор, що веде з окупованого Донбасу в окупований Крим».

Раніше представник уряду ФРН Штеффен Зайберт повідомляв, що 1 Путін і  Меркель домовилися в Буенос-Айресі підключити до вирішення керченської кризи «нормандський формат». 

Нагадаємо, що канцлер ФРН і президент РФ провели робочий сніданок в Буенос-Айресі. 

Print Friendly, PDF & Email