Поки батьки, учні та вчителі з горем навпіл намагаються пристосуватися до наслідків світової пандемії, є і інші – так звані «вічні бізнесмени», які дуже швидко зорієнтувалися, а як на усій цій ситуації можна непогано заробити. Річ про платні олімпіади та конкурси для школярів.

А що хіба це нормально, коли кількість хворих на COVID зростає з геометричною прогресією, організовувати такі заходи? Логічне запитання…Проте все просто – їх проводять, не відходячи «від каси», тобто «від монітора». Адже все вібувається дистанційно.

У чому бізнес?

Справа в тому, що участь у таких конкурсах та олімпіадах платна.Ціна питання – від 20 до 80 гривень. Тобто учні, окрім того, що повинні навчатися й здобувати знання, мають оплатити свою участь для того, щоб ті самі знання підтвердити.

Що вони отримують? Звичайні папірці на кшталт учнівських грамот за досягнення у навчанні. Видрукувати можна на звичайному принтері. Вартість такого «свідоцтва», «диплома» чи «сертифікату» – біля 5 гривень.

Дійові особи

Хто бере участь у «схемі»? Звісно, сам «бізнесмен», тобто організатор конкурс чи олімпіади – він і є найбільш зацікавленою особою. Його головні помічники, які і є рушіями самого бізнесу, – так звані «куратори». Це або окремі педагоги, або адміністрація школи.
Їх мета – щоб в олімпіаді чи конкурсі взяло участь якомога більше учнів (ви ж пам’ятаєте, що участь – платна).

Учасникам обіцяють високий бал з предмету. Куратори отримують від 20-30% від коштів, які оплатили учасники олімпіади.

Мабуть, ніхто не здивується, що вчителів частенько «мотивують» займатися «агітацією» й залучати учнів до платних і фактично непотрібних їм конкурсів та олімпіад. Хтось звик слухатися, хтось хоче догодити керівництву, треті бояться виступити проти. Однак факт залишається фактом – цей бізнес поширюється із швидкістю світла і набирає оборотів.

Є питання…

По-перше, як бути учням, які оплатити участь не можуть? Уже зараз їм прищеплюють думку про те, що знання без грошей – не такі цінні. Звучить не дуже, погоджуєтеся?

По-друге, є чимало вчителів, які готові скласти для своїх учнів безкоштовні олімпіади та конкурси. Проте це, як виявляється, не так затребувано…

А у ваших школах є такі «схеми» і що думаєте про такий «освітній бізнес»?

Print Friendly, PDF & Email