Після резонансних та незручних заяв Надії Савченко Комітет національної безпеки та оборони Верховної ради вирішив прорідити свої ряди. На черзі народні депутати від фракції «Воля народу», 78-річний В’ячеслав Богуслаєв та представник «Опоблоку» Сергій Льовочкін.

Депутату чотирьох скликань Богуслаєву, який до 2013 року очолював завод «Мотор-січ», а нині є власником майже 15% акцій, пред’являють дві претензії — систематичні «прогули» та співпрацю із країною-агресором. «Саме через їх проросійську позицію, саме через те, що пан Богуслав своєю продукцією, випуском двигунів для російських вертольотів, які потім убивають мирне населення, ми зараз ставимо на розгляд не лише його виключення з комітету. Я сподіваюся, що під час наступного засідання ми будемо шукати шляхів застосування санкцій до нього і підприємства, оскільки наш український бізнесмен, використовуючи технології які належать Україні, використовує їх у свою користь, тим самим посилюючи позиції країни-агресора», — заявив представник «Народного фронту» Андрій Тетерук. Парламентарі не виключають також відкриття кримінальної справи відносно Богуслаєва, героя України володаря численних державних нагород та представника когорти «червоних директорів».

Що стосується Льовочкіна, то виявили достатньою причиною для виключення його із комітету. Ми завтра будемо реєструвати постанову про виключення пана Льовочкіна… Серед інших претензій є суто технічне – пан Льовочкін за два роки був тільки, по-моєму, один раз на комітеті. Нам не треба таких членів комітету», – сказав голова комітету Сергій Пашинський. Водночас, він вважає, що становище депутата-опозиціонера вигідно відрізняється від позицій тієї ж Савченко: » Він не приїхав у Брюссель і не сказав, що Україні не треба летальна зброя». До самої ж колишньої військовополоненої у Пашинського є окрема претензія: «Ви відрізняєтеся від нього дуже багатьма рисами, в тому числі статтю», дорікнув він.

Print Friendly, PDF & Email