Міжнародний залишковий механізм для кримінальних трибуналів в Гаазі засудив колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича до довічного ув’язнення. Про це з посиланням на сербський телерадіоканал RTS повідомляє Интерфакс.

«Апеляційна палата згодна з судом, що вирок — 40 років тюремного ув’язнення — не є адекватним з урахуванням тяжкості кримінальних злочинів, скоєних Караджичем, як і вирок, запропонований судовою палатою. Він (вирок) визнаний необгрунтованим і неправомірним. Судова палата зробила помилку, коли винесла вирок на 40 років тюремного ув’язнення «, — зазначає RTS.

Це остаточний вердикт, що не підлягає оскарженню.

Раніше Караджич, якого визнали винним у геноциді і злочинах проти людяності, був засуджений до 40 років в’язниці, проте вирішив оскаржити це рішення. Тоді Караджич був визнаний винним по 10 пунктам звинувачення. Суд постановив, що він несе відповідальність за вбивства, напади на цивільних осіб та терор в ході 44-місячної облоги Сараєва під час війни 1992-95 років. Його визнали відповідальним в обстрілі міста, в тому числі з використанням артилерії.

У квітні минулого року прокурор ООН Катріна Густафсон зажадала посилити вирок колишньому лідерові боснійських сербів з 40 років в’язниці до довічного терміну.

Print Friendly, PDF & Email