Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради розглянути і прийняти рішення про розірвання договору оренди землі зі скандальним забудовником на Андріївському узвозі — приватним підприємством «Маркон». Про це Кличко заявив під час відкриття засідання Київради.

«Хочу відзначити, що сьогодні в порядку невідкладності ми виносимо проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки з приватним підприємством» Маркон «. Мова йде про скандальне будівництво на Андріївському узвозі, 14-16», — сказав мер столиці.

Він нагадав, що днями земельна комісія Київради підтримала розірвання відповідного договору оренди. Законною підставою для такого рішення є той факт, що забудовник не доплатив місту майже мільйон гривень (974,6 тис. Грн), а також не став освоювати ділянку вчасно. Протягом трьох років після оформлення договору оренди землі, який був укладений ще в 2006 році. До того ж забудовник порушив вимоги регулювання забудови історичної частини міста.

Як зазначив Кличко, замість того щоб підготувати Містобудівній раді всі документи, які б підтверджували законність будівництва, привести проект у відповідність до вимог регулювання забудови в історичній частині міста, уявити макет будівлі, забудовник продовжив роботи на об’єкті.

«Ми демонтували будівельний кран на Андріївському, щоб припинити це зухвале будівництво. Але і це не дуже допомогло … Тому сьогодні ми повинні зробити наступний крок — розглянути і прийняти рішення про розірвання договору оренди землі, — зазначив мер. — Андріївський узвіз — це одна з візитних карток міста. І все повинні розуміти, що не вдасться там побудувати все що завгодно! » — підкреслив Кличко.

Також сьогодні Київрада має ухвалити рішення про надання статусу скверу декільком земельним ділянкам в столиці. І надати статус парку ділянці площею 1 гектар на вулиці Володимира Покотило, 6, в єдиних межах парку «Юність» в Святошинському районі. Ця земельна ділянка Київрада повернула у власність громади, розірвавши договір оренди землі з забудовником.

Print Friendly, PDF & Email