У міру оптимізації протиепідемічних заходів у Китаї підприємства з багатьох регіонів країни за підтримки місцевих урядів вирушають до Європи, Японії, Південно-Східної Азії та інших країн та регіонів для освоєння нових ринків, залучення іноземного капіталу та стимулювання стабільного розвитку зовнішньої торгівлі.

У 2022 році, зіткнувшись з такими викликами як нова хвиля епідемії, ослаблення зовнішнього попиту та коливання обмінних курсів валют, Китай вжив низку заходів, спрямованих на зміцнення підтримки підприємств зовнішньої торгівлі та стабілізацію виробничих ланцюжків та ланцюжків постачання. Зовнішня торгівля Китаю демонструє гарну гнучкість у розвитку. За перші 11 місяців поточного року обсяг зовнішньої торгівлі товарами КНР збільшився на 8,6 відсотка у річному вираженні – до 38,34 трильйона юанів. Зокрема, наголошено на збільшення експорту високотехнологічної продукції.

На Центральній нараді з економічної роботи, що завершилася 16 грудня, було зазначено, що в 2023 році Китай продовжить розвивати експорт, що виконує підтримуючу роль в економіці країни, активно розширювати імпорт передових технологій, ключового обладнання та енергоресурсів, докладати більше зусиль для стабілізації масштабів зовнішньої торгівлі та оптимізації її структури.

Поряд із цим, буде збільшено інтенсивність залучення та використання зарубіжних інвестицій.

Розширюватиметься доступ до ринку, підвищуватиметься рівень відкритості в сучасній сфері послуг. Китай запроваджуватиме національний режим для підприємств з іноземним капіталом, гарантуватиме участь таких компаній у держзакупівлях, тендерах та розробці стандартів відповідно до принципів рівності та законності. Для іноземних підприємців, які приїжджають до Китаю з метою проведення переговорів про комерційні інвестиції, буде створено максимально зручні умови.

Print Friendly, PDF & Email