На зустрічі в Таїланді в четвер голова КНР Сі Цзіньпін і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда досягли консенсусу щодо 5 пунктів по стабілізації та розвитку двосторонніх відносин, наголосивши, що дві країни мають "бути партнерами, а не загрозами".

Обидві сторони погодилися, що важливість китайсько-японських відносин не змінилася і не зміниться, і обом сторонам необхідно дотримуватись принципів 4 китайсько-японських політичних документів, дотримуватися політичного консенсусу про те, що дві країни мають "бути партнерами, а не загрозами", — повідомляє агентство Сіньхуа.

Вони також погодилися з тим, що обидві сторони мають активізувати обміни та спілкування на високому рівні, щоб постійно зміцнювати політичну взаємну довіру та спільно будувати конструктивні відносини.

Сторони домовилися про якнайшвидше проведення нового раунду китайсько-японського економічного діалогу на високому рівні, зміцнення співробітництва в таких галузях, як енергозбереження та охорона навколишнього середовища, екологічний розвиток, охорона здоров'я та реабілітація, а також догляд за старими, та спільно забезпечити справедливе, недискримінаційне та передбачуванне ділове середовище для підприємств.

Сторони високо оцінили серію заходів, присвячених цьогорічному 50-річчю нормалізації китайсько-японських відносин, і домовилися провести нову зустріч високого рівня найближчим часом, а також сприяти обміну та спілкуванню каналами між урядами, політичними партіями, законодавчими органами, місцевими органами влади та молоддю.

Інший консенсус, досягнутий обома сторонами, полягає у якнайшвидшому відкритті прямої телефонної лінії механізму морського та повітряного зв'язку в рамках їхніх оборонних відомств, поліпшенні діалогу та зв'язку між оборонними та морськими відомствами та спільному дотриманні 4 пунктів принципової угоди, досягнутої у 2014 році.

Вони також домовилися взяти на себе спільну відповідальність за підтримку міжнародного та регіонального миру та процвітання, зміцнювати координацію та співпрацю у міжнародних та регіональних справах та прагнути вирішувати глобальні виклики.

Сі Цзіньпін вперше зустрівся з Кисідою в четвер у Таїланді в кулуарах зустрічі лідерів Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), під час якої Сі заявив, що Китай готовий працювати з Японією, щоб зрозуміти загальний напрямок двосторонніх відносин та побудувати китайсько-японські відносини, що відповідають вимогам нової ери.

Зазначивши, що Китай та Японія є близькими сусідами та країнами, які є важливими в Азії та світі, Сі Цзіньпін сказав, що у двох країн багато спільних інтересів та можливостей для співпраці, і що важливість китайсько-японських відносин не змінилася та не зміниться.

Print Friendly, PDF & Email