В уряді Молдови на тлі повномасштабної війни в Україні обговорюють можливість відійти від нейтрального статусу та вступити до НАТО. Про це, у п'ятницю, 20 січня, із посиланням на заяву президента Молдови Майю Санду, пише Politico.

"Зараз йде серйозна дискусія про нашу здатність захистити себе, чи зможемо ми зробити це самі, чи маємо стати частиною більшого альянсу. І якщо ми, як держава, дійдемо висновку, що нам потрібно змінити нейтралітет, це має статися через демократичний процес", - пояснила президент Молдови.

Вона наголосила, що зміцнення Кишиневом власної оборони, всупереч утвердженню Росії, не є провокаціями - зокрема й проти невизнаного Придністров'я.

"Молдова - мирна країна. Це не Молдова розпочала війну проти своїх сусідів. Російській пропаганді вдалося переконати частину населення, що нейтралітет означає, що вам не потрібно інвестувати в оборонний сектор, що нейтралітет означає, що ви нічого не робите і не маєте можливості захистити себе, а це неправильно", - зазначила президент.

Санду зазначила, що Молдова залишається дуже вразливою до російської гібридної війни через пропаганду та дезінформацію, яка поширюється на її території та зазначила, що саме завдяки мужності та стійкості українців її країна не зіткнулася з реальними військовими загрозами.

Print Friendly, PDF & Email