Huawei розпочала свою діяльність у 1987 році в маленькій квартирі в районі Наньшань, Шеньчжень. З розширенням бізнесу зростала і потреба в розміщенні талантів, що прибували. Розташована в Шеньчжені, відомому як Кремнієва долина Китаю, і оточена такими компаніями, як Alibaba та Tencent, знаходиться величезна штаб-квартира Huawei.
У 1998 році технологічний гігант розпочав будівництво свого першого кампусу в Бантіані. У 2003 році 400-акровий кампус став його глобальною штаб-квартирою, яка сьогодні є домівкою для 38 000 співробітників Huawei. У всьому світі компанія налічує майже 200 000 співробітників і зараз є найбільшим у світі постачальником телекомунікаційного обладнання з операціями у понад 170 країнах.
До кінця десятиліття Huawei потребувала ще одного кампусу для реалізації своїх амбіцій на майбутнє; цього разу, однак, вона мала на увазі щось інше – ідею європейського тематичного модельного села – кампусу Ox Horn у Дунгуані.
Побудований на південному березі озера Суншань у Дунгуані, кампус Ox Horn компанії Huawei виглядає так, ніби він прямо з діснеївської казки. Відкритий у червні 2018 року, 300-акровий, або 1,4 мільйона квадратних метрів кампус, розділений на чотири зони, кожна з 12 блоками, змодельованими за зразком відомого європейського міста.
На території кампусу розташовано в цілому 108 будівель, які, крім офісів, включають озеро з чорними лебедями, спортзал, бібліотеку, кав’ярні, житло, готель та безліч неформальних місць для зустрічей. Ідеальне поєднання форми та функціональності.
Huawei інвестувала близько 10 мільярдів юанів (близько 1,45 мільярда доларів) у будівництво та інфраструктуру кампусу. 12 сіл включають копії замку Гейдельберг з Німеччини та Міжнародного університетського містечка Парижа. А також з Фрайбурга, Бургундії, Болоньї, Віндермера, Люксембургу, Брюгге, Оксфорда та Гренади.
Зони з’єднані між собою за допомогою трамвайної системи, змодельованої за зразком поїздів, що постачаються компанією Stadler Rail для залізниці Юнгфрау в Швейцарії – це основний вид транспорту по кампусу, який проходить 7,8 кілометрів.
Оскільки багато мегаполісів Китаю та Шеньчженя вже зайняті хмарочосами, архітектори хотіли уникнути пригнічуючої ваги однієї масивної будівлі, накладеної на ландшафт.
Натомість вони створили людські простори, що перебувають у розслабленій гармонії з навколишнім середовищем, щоб забезпечити противагу та звільнення від тиску роботи. Вони також є кивком у бік підготовки засновника Рен Чжэнфэя як архітектора та інженера.
Те, що всередині, можна було б назвати затишним, якби не його неймовірні розміри. Понад 25 000 співробітників зосереджені на дослідженнях і розробках (R&D) – важливій частині бізнес-стратегії та стратегії розвитку талантів Huawei. Станом на кінець 2020 року 105 000 співробітників працюють у сфері R&D, що становить 53,4% глобальної робочої сили Huawei.
“Проривні інновації цінні для компанії, навіть якщо вони в кінцевому підсумку виявляються невдалими,” – сказав генеральний директор і засновник Huawei Рен Чжэнфэй на зустрічі в серпні з Інноваційним авангардом Центрального науково-дослідного інституту, до якого входили вчені, експерти та стажери.
“Це тому, що ми виховали велику групу талановитих людей у процесі. Невдачі, які пережив наш відділ R&D, виховали багатьох героїв у Huawei.”
Одна річ, яку Huawei розуміє про розвиток талантів на майбутнє, – це планування довгострокової гри не лише в проектах, але й у своїх людях. “Ваші внески у майбутні фундаментальні дослідження можуть бути помітні лише через десятки років або навіть сотні років,” – додав Рен на тій же зустрічі. “Ваші роботи можуть бути схожі на малюнки Вінсента ван Гога, які не привертали уваги понад 100 років, але зараз безцінні.”
“Ми не вимагаємо від однієї і тієї ж людини одночасно робити внесок у ці дві цілі: ‘Вижити сьогодні’ і ‘будувати на завтра’.”
Частиною цієї стратегії, за словами Рена, є залучення глобальних талантів. “Ми повинні відкрити наші уми, звільнити наші думки і сміливо залучати найкращих людей з усього світу.”
“Наша компанія зараз знаходиться в критичному періоді стратегічного виживання та розвитку, тому ми повинні мати необхідні таланти, коли ми рухаємося вперед.”
Цей підхід є двостороннім для технологічної фірми. По-перше, вона планує залучати глобальні таланти, порівнюючи компенсацію співробітників з місцевими ринками талантів, пропонуючи при цьому компенсаційні пакети, які є привабливими для старших талантів.
“Щоб досягти успіху в майбутньому, ми повинні набирати людей, які є більш здібними, ніж ми,” – сказав Рен. “Наші компенсаційні пакети повинні відповідати міжнародним ринкам талантів, бути вищими, ніж ті, що пропонуються місцевими ринками талантів. Це необхідно для залучення найкращих талантів.”
Інший підхід полягає у створенні можливостей для цифрових талантів через комплексне навчання, конкурси та ярмарки вакансій. Програми Huawei, такі як ‘Seeds for the Future’ та ‘Learning Academy’, використовують десятиліття досвіду та експертизи для вирішення проблем робочої сили в галузі ІКТ в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Huawei, можливо, передбачила 30 років тому сьогоднішні технології, такі як 5G, хмарні обчислення, великі дані, ШІ, IoT та блокчейн, але щоб йти в ногу з майбутнім, вона прогнозує необхідність широкомасштабного цифрового підвищення кваліфікації талантів та людей. У 2013 році Huawei запустила свою ICT Academy, проект співпраці школи та підприємства, який залучає вищі навчальні заклади та провідні підприємства галузі в 72 країнах та 103 ІКТ-центрах в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні до 2020 року.
“Завдяки нашій глобальній ініціативі ‘TECH4ALL’, спеціально спрямованій на стимулювання цифрового включення, ми очікуємо розвинути два мільйони ІКТ-професіоналів протягом наступних п’яти років,” – написав Джеффрі Лю, президент Азіатсько-Тихоокеанського регіону, у звіті Huawei Future of Work 2022 Digital Talent Insight.
“Разом з нашими партнерами Huawei інвестує 50 мільйонів доларів США в наступні п’ять років для розвитку 500 000 цифрових талантів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні,” – оголосив Лю у своїй ключовій промові на Саміті цифрових талантів Дня інновацій Азіатсько-Тихоокеанського регіону 2021.
Її флагманська програма КСВ – ‘Seeds for the Future’ – була запущена в 2008 році в Таїланді і вибирає кращих студентів університетів для отримання технологічного навчання з міжкультурного обміну. Зараз вона діє в 131 країні та регіоні, охоплюючи 9 000 студентів з понад 500 університетів.
У липні 2021 року Huawei оголосила про свою програму Seeds for the Future 2.0, в рамках якої компанія планує інвестувати 150 мільйонів доларів США в розвиток цифрових талантів протягом наступних п’яти років. Очікується, що ця програма принесе користь більш ніж трьом мільйонам додаткових людей.
Крім того, Huawei оголосила про версію ініціативи Seeds for the Future для АСЕАН. У партнерстві Фонд АСЕАН та Академія Huawei АСЕАН прагнутимуть розвивати цифрові можливості молоді в 10 державах-членах АСЕАН, щоб вони могли процвітати в епоху цифрової економіки.
“Інновації та розвиток спираються на екосистему талантів. Huawei готова працювати зі своїми партнерами для створення екосистеми розвитку талантів, сприятливої для інновацій,” – зазначила старший віце-президент і член ради директорів Huawei Кетрін Чен у своїй вступній промові на саміті.