Станом на середину листопада касові збори китайського кіноринку цього року перевищили 50 млрд. юанів (7 млрд. доларів). Річний касовий дохід у країні вперше перевищив 50 млрд юанів у 2017 році. Після цього він досяг 60 мільярдів юанів у 2018 та 2019 роках.
Прибутки цього року, новий максимум за 300 днів, розглядаються галуззю як нова віха у відновленні ринку, що демонструє стійкість кіноіндустрії та потенціал для розвитку китайських фільмів.
Лише цього року в літній сезон вийшло близько 140 фільмів.
Так, китайський анімаційний фільм «Чан’ань», показаний під час літніх канікул, який розповідає про кількох поетів, що жили в період династії Тан (618-907), зібрав понад 44 мільйони глядачів і 1,82 мільярда юанів.
Зараз по країні близько 80 000 великих екранів. Вони є ключовою інфраструктурою кіноіндустрії. Зокрема, у зв’язку з будівництвом все більшої кількості великих екранів у малих містах, їхня частка в національному прокаті зросла з 33 до 36 відсотків з 2019 року по цей рік. Це означає, що розподіл кінотеатрів і екранів у Китаї стає більш збалансованим, демонструючи потенціал зростання кіноіндустрії в невеликих містах.
Тим часом будівництво високотехнологічних театрів нового покоління у великих містах просувається вперед. Широко використовуються такі технології, як роздільна здатність 4K і панорамний звук. Більш захоплюючий досвід перегляду фільмів приваблює молодь у кінотеатри у великих містах. Примітно, що на вітчизняні фільми у КНР цього року припадає близько 83,4% касових зборів.
Величезний внутрішній ринок – основа швидкого відновлення кіноіндустрії КНР. Успіх китайських фільмів на батьківщині цього року має додати більше довіри кіноринку. Його швидке відновлення цього року після серйозних наслідків пандемії COVID-19 також є результатом роботи китайських режисерів протягом останніх трьох років, зазначають експерти.