Глава Чечні Рамзан Кадиров демонстративно відповів на напад на поліцейську дільницю у Чечні. Ці дії з його боку свідчать, що він може бути стурбований стабільністю свого авторитарного правління. Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Чеченські правоохоронці вбили двох невідомих, які намагалися здійснити напад у Гудермесі в Чечні в ніч на 28 березня, заявив Кадиров. Російські джерела поширили відеозапис, який нібито показує, як двоє чоловіків стріляють у місцевий відділ поліції.

Університет спецназу Кадирова розташований у Гудермесі. Проте невідомо, чи пов'язаний напад із цим закладом. Кадиров опублікував кадри, на яких він сам, його 15-річний син та оточення чеченських чиновників й силовиків відвідують місце нападу та оглядають трупи нападників.

Демонстративний огляд тіл може бути спрямований на те, щоб Кадиров зміг підвищити свій імідж "сильної людини", а також "дати сигнал чеченцям, що будь-яку форму внутрішнього опору його правлінню буде усунено", вважають у ISW.

Аналітики також зазначили, що 13 березня Кадиров зустрівся із главою Кремля Володимиром Путіним. На їхню думку, це було зроблено з метою підвищення актуальності Чечні у російській політичній та військовій сфері.

Путін може скористатися побоюваннями Кадирова щодо того, що він впаде в немилість, аби натиснути на нього, щоб той збільшив роль чеченських бойовиків на фронті в Україні, йдеться у звіті ISW.

Print Friendly, PDF & Email