Ізраїль має намір до кінця 2025 року розпочати поставки газу в Європу по новому великому газопроводу. Відповідна угода має бути підписана в лютому 2019 року з Грецією, Кіпром та Італією, заявив 25 листопада міністр енергетики країни Юваль Штайніц, передає DW.

Міністр зазначив, що чотири країни досягли принципової згоди з даного питання через рік після того, як в техніко-економічному обгрунтуванні, складеному експертами ЄС, була дана позитивна оцінка проекту. Європейський Союз виділив на техніко-економічне обґрунтування і планування 70 мільйонів євро.

За першими підрахунками, будівництво газопроводу довжиною 2100 кілометрів обійдеться приблизно в 6 мільярдів євро. Його планується прокласти по дну Середземного моря на глибині до 3000 метрів від багатих родовищ Ізраїлю до Кіпру, а звідти — до Криту і через материкову частину Греції до Італії.

Штайніц вказав, що протягом року після офіційного підписання угоди має бути вирішено питання приватного фінансування трубопроводу. Прокладка займе ще 4-5 років. «Якщо все піде, як заплановано, ми розраховуємо, що в 2024-2025 році ми станемо постачальником енергетичних ресурсів для Європи», — розповів ізраїльський міністр.

В Міністерстві енергетики Ізраїлю також зазначили про можливість приєднання до проекту інших країн за згоди вже існуючих учасників. 

Print Friendly, PDF & Email