Деокупована Херсонщина отримала від Ізраїлю 17 новітніх генераторів та гуманітарну допомогу, а Київ обладнання для пункту обігріву. Про це розповів Президент фонду «Шиурей Тора Любавич» Артур Золотаревський.

«Всі генератори будуть направлені до закладів критичної інфраструктури. В першу чергу це медичні установи та комунальні підприємства. Що стосується гуманітарної допомоги – її можна отримати у відповідних центрах при Херсонський ОВА», - розповідає Золотаревський.

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення РФ Ізраїль постійно допомагає Україні. За цей час тисячі людей отримали медичну допомогу у польових шпиталях та медичних закладах Ізраїлю, передано тони медичного обладнання та броньовані карети швидкої медичної допомоги, системи фільтрації та очищення повітря, генератори, екіпіровка, каски та бронежилети для військових, продуктові набори та вода для населення.

«Окрім цього, Ізраїль та єврейські общини максимально сприяють працевлаштуванню та соціальному страхуванню українських біженців, проводять навчання для силових структур нашої країни та створюють волонтерські центри. Багато уваги приділяється студентам. Зокрема в Єврейському університеті гарантували стипендії та безкоштовне навчання для українських студентів та науковців. Багато освітніх програм проводиться в Україні», - зазначає Золотаревський.

На його погляд, за останні два місяці Ізраїль значно активізував допомогу українцям. Йдеться не лише про взаємодію Урядів двох країн, а й про населення Ізраїлю. По всій країні люди самостійно організовують пункти збору гуманітарної допомоги та направляють її в Україну.

В свою чергу, Ізраїльський уряд заявив про готовність допомогти України з системами сповіщення про ракетні удари. Ця система попередження використовує поєднання радарів та електронних пристроїв для виявлення запусків ракет, снарядів та безпілотників.

За словами міністра оборони Ізраїлю Бенні Ганц наразі країна чекає відповіді України на запит щодо існуючих потреб в системах протиповітряної оборони та сповіщення.

В свою чергу посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук наголошує, що окрім допомоги Україні потрібні прозорі контракти з військово-технічного співробітництва з Ізраїлем. На важливості взаємодії двох урядів у сфері оборони та реабілітації  наголошував і член Опікунської Ради Єврейської Громади м. Дніпро Артур Золотаревський.

Нагадаємо, раніше Ізраїль надав членам НАТО, зокрема Великій Британії, дозвіл на поставку в Україну озброєнь, зокрема систем керування вогнем та електрооптичних комплексів, котрі містять ізраїльські компоненти.

Print Friendly, PDF & Email