Російське керівництво, ймовірно, незабаром проведе перестановки у вищому військовому командуванні через провал зимового наступу. Про це йдеться у зведенні аналітики Інституту вивчення війни за суботу, 1 квітня.

У звіті ISW зазначається, що російські мілблогери 1 квітня заявили про відкликання Міністерством оборони Росії командувача Повітряно-десантних військ генерал-полковника Михайла Теплинського з відпустки. Як повідомляється, це сталося 30 березня після того, як 13 січня МО Росії замінило його на посаді генералом-лейтенантом Олегом Макаревичем.

В аналітиці йдеться про те, що в МО Росії ніколи не підтверджували звільнення Теплинського, і цілком імовірно, що МО відправило його у відпустку, щоб мати можливість відкликати його для командування ВДВ, коли вважатиме це за потрібне.

В Інституті нагадують, що російські міліблогери стверджували про те, що Теплинський вилетів до штабу російського об'єднаного угруповання в Ростові-на-Дону, щоб прийняти командування ВДВ, і що він уже планує майбутні операції.

За інформацією ISW один із міліблогерів стверджував, що начальник Генерального штабу Сухопутних військ і колишній командувач Центрального військового округу (ЦВО) генерал-полковник Олександр Лапін вилетів разом із Теплинським до штабу об'єднаного угруповання.

Також російські мілблогери стурбовані тим, що війська РФ мають завершити свої наступальні операції у Бахмуті та Авдіївці, щоб підготуватися до українського контрнаступу.

"Мілблогери розчаровані тим, що протягом зими не було вирішальних боїв, і зауважили, що РФ не зможе продовжувати наступальну операцію, якщо не зможе убезпечити Бахмут та Авдіївку найближчими тижнями", – інформують фахівці.

Аналітики відзначають, що Росії не вистачає бойової потужності, необхідної для підтримки більш ніж однієї великої наступальної операції в Донецькій та Луганській областях, а кампанії мобілізації в РФ і на окупованих територіях можуть свідчити про те, що Москва готується до нестачі резервів.

Print Friendly, PDF & Email