Міноборони Росії не може повністю взяти під контроль окремі російські приватні військові компанії (ПВК). Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

За їхньою оцінкою, міністерство оборони Росії не може повністю взяти під контроль деякі російські ПВК, пов'язані з російськими чиновниками і бізнесменами або отримують від них спонсорську допомогу. Зокрема, російське видання Досьє повідомило, що давній соратник президента Росії Володимира Путіна Аркадій Ротенберг і російський державний банк ВТБ надали понад 300 мільйонів рублів (3,04 мільйона доларів) ПВК Конвой з кінця 2022 року.

Крім того, російські енергетичні підприємства Промресурс і Вугілля Трейдинг також надали ПВК Конвой 109,5 мільйона рублів (1,11 мільйона доларів), хоча прибуток жодного з них не відповідає обсягу пожертв.

Гауляйтер тимчасово окупованої АР Крим Сергій Аксьонов теж політично підтримує ПВК Конвой.

ПВК Конвой нібито базується в окупованому Перевальному, Крим, і діє на херсонському напрямку після того, як спочатку обороняла російські логістичні лінії на трасі Мелітополь-Джанкой.

Станом на літо 2023 року ця ПВК налічувала 400 осіб, які отримували зарплату в розмірі 200-300 тисяч рублів (2 030-3 045 доларів США) на місяць.

Триваюча приватна фінансова та політична підтримка ПВК Конвой та її подальша діяльність в Україні окремо від командної структури російського міноборони свідчить про те, що МО РФ не в змозі повністю інтегрувати нерегулярні формування до складу регулярних російських збройних сил, незважаючи на оголошений намір це зробити, гадають аналітики ISW.

Засновник ПВК Конвой Костянтин Пікалов раніше був пов'язаний з групою Вагнер і має стосунок до Головного управління розвідки Генерального штабу Росії.

Print Friendly, PDF & Email