Китай відхрестився від "безмежної дружби" Москви та Пекіна. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що 5 квітня російський диктатор Володимир Путін провів онлайн-зустріч із врученням вірчих грамот главам 17 дипломатичних місій, у ході якої відзначив тісні відносини Росії із Сирією та співпрацю з Асоціацією держав Південно-Східної Азії. Він заявив, що Сирія є надійним партнером і намагався звинуватити Захід у війні РФ проти України та геополітичному протистоянні з Москвою.

Як вважають аналітики ISW, таким чином Путін намагався зобразити Росію як шановану світову державу на тлі виступу посла Китаю в ЄС Фу Цуна, який назвав "риторичним прийомом" спільну заяву Москви та Пекіна про "безмежну дружбу". Дипломат додав, що Китай не підтримує війну РФ проти України та не надає Кремлю зброї.

"Слова Фу узгоджуються з оцінкою від 21 березня про те, що Путін не зміг отримати вигоди від безмежного двостороннього партнерства, на яке сподівався під час зустрічі з главою Китаю Сі Цзіньпіном 20-22 березня", - йдеться у повідомленні ISW.

Print Friendly, PDF & Email