Yahoo! опублікували статтю, присвячену турботі ЦРУ про своїх інформаторів в так званих «проблемних» регіонах.

Почалося все ще в далекому 2009 році в Ірані. Тоді там працювала мережа агентів під прикриттям. Вони регулярно поставляли інформацію про підготовку ядерної програми країни-ізгоя, використовуючи при цьому спеціально створені сайти.

Розкрити мережу допоміг звичайний пошук в Google з усіма його інструментами. Первісний же витік списали на подвійного агента - іранська контррозвідка нібито зуміла впровадити в ряди інформаторів ЦРУ свою людину, яка вказала, в якому напрямку шукати. А оскільки Google постійно збирає інформацію про все, до чого може дотягнутися в мережі, провал став лише питанням часу. Судячи з усього, для передачі інформації використовувалися звичайні незахищені сайти, які всіма улюблений пошук з радістю проіндексував. Іранці ж люб'язно поділилися знахідкою з низкою інших країн, в результаті чого з 2011 по 2012 рік в Китаї оперативно списали в утиль близько 30 «кротів».

Однак, це ще не найдивніше. ЦРУ було попереджено про небезпеку ще в 2008 році і повторно - в 2010. Коли Джон Рейді, який відповідав за безпеку в сфері контактів американської розвідки з людськими ресурсами в Ірані, забив на сполох, люди зверху, що «сидять за великими столами» попросили його замовкнути. Не допомогло і звернення до апеляційного суду - Конгресу досить було слів науково-технічного управління ЦРУ. У підсумку Рейді звільнили, а далі сталося те, про що він попереджав.

Print Friendly, PDF & Email