Згідно з документами спецслужб низки західних країн у 2018 році Іран значно розширив програму ракетних випробувань, повідомляє DW з посиланням на німецьке видання Welt am Sonntag (WAMS). За цими даними, Тегеран в 2018 році здійснив не менше семи випробувальних запусків ракет середньої дальності і не менше п’яти разів запускав ракети малої дальності і крилаті ракети.

У двох випадках ракети малої дальності застосовувалися в ході операції проти терористичного угрупування «Ісламська держава» в Сирії, вказує WAMS. Тим часом протестовані Іраном ракети середньої дальності можуть досягти території деяких південно-східних країн Євросоюзу, зазначає видання.

Для порівняння, в 2017 році Тегеран, за інформацією WAMS, провів чотири випробування ракет середньої дальності і тільки одне — ракети малої дальності.

Випробування ракет в Ірані, цілком ймовірно, суперечить умовам угоди, яке в 2015 році Тегеран уклав з США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною, вказує WAMS. Воно було закріплено резолюцією 2231 Ради Безпеки ООН і передбачає обмеження Тегераном своєї ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій і односторонніх обмежувальних заходів, введених США та ЄС. У травні 2018 року Вашингтон вийшов з угоди, звинувативши Іран в недотриманні угоди і підтримці тероризму.

Print Friendly, PDF & Email