Близько 1500 дітей утримують в ув’язненні в Іраку та на підконтрольній курдам території через їхні ймовірні зв’язки з терористичним угрупуванням «Ісламська держава». Про це повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch, пише ВВС Україна. 

У звіті зазначається, що зправозахисники поспілкувалися з 29 дітьми, які розповіли про методи тортур які проти них використовують, аби вибити зізнання щодо їх причетності до «ІД». Згідно зі свідченнями дітей били пластиковими трубами, електричними кабелями або пруттям, а також підвішували за зап’ястя. 

Щонайменше 185 дітей звинуватили у тероризмі і засудили до тюремних термінів. 

При цьому опитані діти розповідали, що примкнули до «Ісламської держави» через бідність, голод, або тиск з боку сім’ї. 

В Human Rights Watch також кажуть про страх звільнених дітей повертатися додому, через загрозу помсти та переслідвання. 

Human Rights Watch закликала курдську владу і владу Іраку внести поправки до антитерористичних законів і припинити затримання, зазначаючи, що це порушення міжнародного права.

Коментарів від офіційних осіб щодо цих звинувачень поки не надходило.

Раніше курдський уряд відкидав звинувачення правозахисників у тому, що дітей піддають тортурам, щоб отримати зізнання у зв’язках з терористами.

У січні офіційний представник уряду заявив, що політика місцевої влади полягає в тому, щоб «реабілітувати» таких дітей. Також в уряді заявили, що катування заборонені, а діти мали ті ж самі права, що й інші ув’язнені.

Print Friendly, PDF & Email