Схема 1. «Завищена вартість тепла на орендованих ТЕЦ»

Ціна тепла на державній Калуський ТЕЦ удвічі менша, ніж на орендованих олігархами ТЕЦ у Сумах, Черкасах, Чернігові та Дарницькому районі у Києві.

Розмір збитку. Лише на цій схемі тарифні бандити забирають в українського народу 3 млрд. грн. на рік.

Схема 2. «Роттердам +»

А чи знаєте ви, що ми з вами переплачуємо за українське вугілля ніби воно прибуло до нас з голландського Роттердаму? Таку схему закладено до тарифів на електрику та тепло. Автори схеми – голова НКРЕКП Вовк, колишній міністр енергетики Демчишин, голова Антимонопольного комітету Терентьєв, голова Державної регуляторної служби Ляпіна (підписи цих посіпак олігархів стоять під Постановою НКРЕКП №289 від 3.03.2016).

Розмір збитку. На рік українські громадяни надміру сплачують 30 млрд. грн.

Схема 3. «Продати український газ у чотири рази дорожче за собівартість»

Собівартість видобування українського газу – 60 доларів США за 1 тис. кубічних метрів. Україна видобуває достатньо, щоб забезпечити потреби населення, більше того, є величезний потенціал збільшення видобутку за тією самою собівартістю. Але чомусь українці платять за газ не 60, а 250 доларів США!

Розмір збитку. Українці надміру сплачують за газ 75 млрд. грн. на рік.

Схема 4. «Забути про отримані від транзиту газу кошти»

Укртрансгаз на рік отримує близько 3,5 млрд. доларів за транзит російського газу. Раніше ці кошти використовувалися на компенсацію вартості газу для населення та на ремонт «труби». Ані компенсації, ані ремонту сьогодні немає! Куди йдуть ці мільярди?! Варто запитати у посіпак олігархів Коболєва та Вітренко!

Розмір збитку. 87,5 млрд. грн. на рік.

Схема 5. «Купити у своїх якнайдешевше, продати за кордон якнайдорожче»

Якщо ти олігарх та контролюєш тарифних бюрократів, то можеш купити 1 кіловат електроенергії на «Енергоринку» за 46 копійок, а продати Молдові за 1,3 гривні. Подібна ситуація з «Бурштинським енергоостровом» – спеціальна територія навколо Бурштинської ТЕС, з якої олігархи продають електроенергію за кордон. Громадяни України дотують кожен кіловат такої електрики на 70 копійок.

Розмір збитку. 2,5 млрд. грн. на рік на експорті у Молдову. 4 млрд. грн. на рік на дотаціях «Бурштинському енергоострову».

Схема 6. «Баумгартен +»

Чому Україна купує російський газ за ціною найдорожчого європейського хаба (Баймгартен), разом з тим до ціни додається вартість «уявного» транспортування з Баумгартена до України? Схоже, автори «Роттердам +» вигадали схему «Баумгартен +». Суть схеми надзвичайно проста: штучно завищити вартість газу. В інтересах олігархів таку схему організували Коболєв та Вітренко.

Розмір збитку. Понад 25 млрд. грн. на рік.

Схема 7. «Абонплата за газ»

Але олігархам мало заробляти на газі – вони хочуть заробляти на «трубах». Вони пропонують, щоб кожен споживач газу платив фіксовану суму лише за те, що він приєднаний до мережі. Не користуєшся газом – плати! Поїхав у відпустку чи відрядження – плати! Маєш газ на дачі, яким користуєшся два-три місяці на рік, – плати за весь рік! Провів за власний кошт газ до власного будинку – тепер плати постачальнику за це!

Розмір збитку. Від 5 млрд. грн. на рік.

У ПІДСУМКУ: Олігархи, змовившись з тарифними бюрократами, крадуть з кишень українців понад 230 мільярдів гривеньна рік або понад 5 500 грн. у кожного українця, включно з немовлятами та пенсіонерами.

Слід негайно зупинити ТАРИФНИЙ БАНДИТИЗМ!

Матеріал надано «Профспілковим наступом»

Print Friendly, PDF & Email