В Грузії збираються заборонити виготовлення, розповсюдження або ввезення на територію країни карт на яких вона зображена без Абхазії і Південної Осетії. До парламенту було внесено відповідний законопроект, що пропонує ввести кримінальне покарання за все вищеперераховане. Ініціатива походить від правлячої партії «Грузинська мрія», повідомляє Голос Америки.

Автори законопроекту пропонують штраф або ж позбавлення волі строком на два роки в якості покарання за навмисне зображення Грузії з порушенням її територіальної цілісності. Як кажуть ініціатори внесення даних змін до Кримінального кодексу Грузії, рішення було прийнято на тлі зростаючої в країні російської пропаганди.

«Кремль використовував спотворену карту Грузії в певних пропагандистських цілях. Таким чином в наявності спроба зробити певний психологічний тиск на людей … Якщо станеться поширення … карт із зображенням порушеної цілісності Грузії, це стане кримінально караним», — заявив ЗМІ автор законопроекту, голова парламентського комітету з оборони і безпеки Іраклій Сесіашвілі.

Цей законопроект став відповіддю на нещодавній скандал в грузинському місті Батумі, коли в ході 43-ї Всесвітньої шахової олімпіади делегація з Ханти-Мансійська роздавала сувеніри, серед яких була карта світу. Грузія на ній була зображена без Абхазії і Південної Осетії.

Опозиція вже висловила критику стосовно цього рішення. Опоненти влади вважають, що такі дії виправдані лише укупі з кроками щодо захисту прав жителів окупованих регіонів. Опозиціонери стверджують, що керівництво Грузії в даному напрямку не робить належних зусиль, і що ініціатива швидше за все є свого роду передвиборчим маневром.

Print Friendly, PDF & Email