Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розмовів на своїй сторінці в Facebook про подробиці медичної реформи 2019 року. Політик представив план з 5 складових, що має продовжити прогрес, якого було досягнуто за попередній період впровадження реформ. 

Зокрема українців чекають наступні зміни:

– Продовження реформи первинної ланки. Уже більше 24 млн українців підписали декларації зі своїми лікарями. Медики почали отримувати гідну зарплату, а люди – якісний сервіс.

– Реформа екстреної медицини. На 2019 рік виділено майже 1 млрд грн, щоб запустити пілотні проекти в 5 областях та Києві. Існують плани з придбання новіих «швидких», обладнання, проведення навчання лікарів та підвищення їм зарплат. Далі – реформу буде поширено по всій країні.

– З 1 липня 2019 року буде запроваджено 54 безкоштовні аналізи та дослідження за направленням вашого лікаря. Серед них 20 аналізів, 6 видів УЗД, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня та інше.

– Розбудова мережі кардіоцентрів, оснащених сучасними ангіографами. За допомогою цього обладнання рятується життя тисяч людей, які страждають на серцево-судинні захворювання. З 2017 по 2019 рік уряд виділяє гроші на придбання ангіографів, за три роки з’явиться 39 нових кардіоцентрів.

– Продовження програму «Доступні ліки» . Зараз у програмі є 261 препарат для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми чи діабету ІІ типу. Виписано близько 31 млн рецептів. І українці, які мають хронічні захворювання, можуть отримати життєво необхідні препарати безкоштовно або з невеликою доплатою.

Print Friendly, PDF & Email