Голова Державної податкової служби Сергій Варланов та народний депутат України від 96-го виборчого округу (Київська область) Ольга Василевська-Смаглюк провели зустріч із підприємцями міста Буча, що під Києвом. Головна тема, яка обговорювалась – зміни до податкового законодавства, зокрема у сфері роздрібної торгівлі та послуг.

Знайомство з підприємцями розпочалось з ринку «Нижній» у Бучі та місцевого торгівельного центру. Підприємці поділились своєю думкою та пересторогами щодо податкових змін, а також тими загальними проблемами, які турбують бізнес.

Одне із головних питань, яке піднімалось в ході розмови – введення системи РРО (реєстраторів розрахункових операцій). Голова податкової служби надав численні роз’яснення щодо того, як саме буде працювати нова система та пояснив, що зміни, по-перше, торкнуться не усіх груп підприємців, а по-друге, насправді полегшить та підвищить ефективність роботи, заспокоївши тим самим представників бізнесу.


Варто зазначити, що про свій візит на ринок та торгівельний центр Сергій Верланов не попереджував: хотів побачити і почути про проблеми підприємців з перших уст, без традиційної для таких заходів «підготовки».

В результаті Сергій Верланов запевнився, що усі підприємці на ринках, які працюють на першій групі оподаткування, справно платять податки, тому взаємини з податковою не викликають у них занепокоєння.
Також виявилося, що багато ФОПів, попри «зраду», яку розганяють у ЗМІ та у соцмережах, знають про те, що РРО для їхнього виду діяльності не передбачено.
Голова Державної податкової служби зазначив, що цей сигнал є позитивним, проте роз‘яснювальна робота буде тривати і далі, щоб розвіювати непотрібні міфи.


Після цього відбулась розширена нарада за участі більше 100 представників бізнесу 96-го округу. В ході заходу підприємці мали можливість також поставити прямі питання головному податківцю України та отримати вичерпні відповіді щодо особливостей впровадження системи РРО, щодо проблеми блокування податкових накладних та ряду інших питань.

До чого прийшли?

На думку самих підприємців, діалог видався інформативним та корисним для обох сторін: представники влади почули з перших уст, з якими питаннями має справу малий та середній бізнес, а підприємці зрозуміли, що у цей перехідний період податкова не залишить їх сам на сам із проблемами.


Сергій Верланов наголосив, що представники його відомства готові організувати роз’яснювальну роботу, відповісти на всі запитання, навчити, якщо доведеться, користуватися новими програмами, показати, як це працює, зробити по-максимуму, аби перехід на нові правила роботи був безболісним.

«Ми починаємо новий етап у податковій політиці нашої держави. Нова податкова служба стане надійним партнером для підприємців, яка створюватиме сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні, впроваджуватиме нові сервіси та забезпечуватиме рівні права всіх платників податків. Впевнений, що спільними зусиллями ми побудуємо сервісну податкову службу європейського зразка з високим рівнем довіри у суспільстві, якою будемо пишатися», – наголосив Голова ДПС.

«Враховуючи позитивну оцінку заходу від підприємців, надалі ми плануємо продовжувати таку практику та запрошувати до округу й інших високопосадовців. Головна мета — більш активне та ефективне сприяння розвитку наших районів та міст», — зазначила народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк.

Print Friendly, PDF & Email