Сьогодні хочу поділитися з Вами думками щодо законопроектів, актуальних зараз у США для допомоги Україні. Здебільшого процедура проходження рішення у Парламенті США дуже складна, але я буду пояснювати зрозумілими словами. Прошу почитати, а також поділиться матеріалом із представниками діаспори у США чи знайомими.

Навіщо США допомагати Україні?

Для США допомога Україні – це цивілізаційна боротьба, боротьба свободи проти авторитаризму. Тому підтримка України – біпартизан. То біж двопартійна.

Чи закінчиться підтримка України?

Загалом у Парламенті США існує дискусія на додатковому контролі поставок і присутні противники виділення прямих коштів у наш бюджет. Але це радше окремі думки. Постачання озброєнь підтримує 2 партії.

Республіканці проти України?

Я особисто провела зустрічі з більш ніж 30 політками, це були офіси як республіканців, так і демократів. Детально можете знайти у соціальних мережах. Тому я чітко запевняю, що окремі маргінальні політики з республіканців середовища, які роблять. Заяви про необхідність припинення підтримки України – це не більше, ніж окремі маргінальні думки. Розмова про способи підтримки та контролю є – це правда.

Що таке адвокація?

Це процес коли громадяни США (виборці) та України та активісти просувають категорію «підтримайте законопроектів» для України під час спілкування зі своїми Парламентаріями. Загалом адвокація – це вид лобізму некомерційних питань.

Навіщо зустрічається із політиками?

Політику будь-якої країни орієнтуються на своїх виборців, тому важливо, щоб саме американці зустрічалися зі своїми представниками. Нагадували, що для них аспект підтримки України важливий і будує на перших місцях.

Чи зустрічаються політики США з українцями (без громадянства США)? Так. Американці виявляють інтерес до таких зустрічей, наприклад, ми докладно обговорюємо можливість позовів у США від Українських жертв, питання гуманітарної ситуації, ситуації в Херсоні, пана відновлення. Про тему позовів опишу окремий блог.

Які законопроекти є актуальними зараз? Наведу прямі посилання законопроекти. Найважливішим я вважаю «Росія – країна спонсор тероризму» та постачання зброї.

ENABLERS Act

Створення нових громадських організацій для бізнес-літератури

Laundering and Enabling Risks to Security Act https://www.congress.gov/.../117.../house-bill/5525/all-info

Additional funding

https://www.npr.org/.../white-house-ukraine-funding...

H.Res.1205 - Recognizing Російські дії в Україні як genocide.

https://www.congress.gov/.../117th.../house-resolution/1205

H.R.8568 - Russia is a State Sponsor of Terrorism Act

https://www.congress.gov/.../117th.../house-bill/8568.... Senate https://www.congress.gov/.../117th.../senate- bill/4848...

S.Res.623 - Відповідь про те, що в Секретарії держави до designate Російська Федерація як держава спонсор тероризму.

https://www.congress.gov/.../senate-resolution/623/all-info. https://www.lgraham.senate.gov/.../graham-blumenthal...

Guaranteeing Ukrainian Autonomy by Reinforcing its Defense (GUARD) Act of 2022

https://www.congress.gov/.../117th.../house-bill/6367...

Чому я рахую один із законопроектів найважливішим?

Тому що він дасть змогу забрати активи РФ на користь України через суди, а це понад 300 мільярдів доларів, лише активів у США.

Який основний меседж у США?

Дайте більше зброї для нашої армії, ми маємо вистояти та перемогти. Інші вже процедури допомоги та компенсацій.

Хто ще активний у США?

Білоруси, литовці, Словаки, болгари, ізраїльтяни – багато громад активно пишуть. петиції, роблять мітинги та допомагають грошима Україні. Якщо Ви знаєте активних людей – надішліть їм актуальні на сьогодні законопроекти.

Слава Україні та приєднуйтесь до нашої роботи.

Катерина Одарченко

Print Friendly, PDF & Email