Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв запропонував Кабміну розглянути можливість повної лібералізації постачання природного газу для усіх категорій споживачів з 1 квітня 2019 року, що дозволить не піднімати ціну на газ. Про це йдеться у листі Коболєва до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, пише Українська правда.

У листі вказано, що компанія "Нафтогаз" здійснила закупівлю газу на VTP Словаччини за ціною, еквівалентною 5981 грн/тис. кубометрів. З урахуванням ПДВ та витрат на транспортування і постачання це відповідає роздрібній ціні на рівні приблизно 8380 грн/тис. кубометрів.

Таким чином, вперше за час існування режиму покладання спеціальних обов'язків ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче рівня, передбаченого чинною постановою Кабміну про ПСО, підкреслив Коболєв.

Запровадження реформи газового ринку в Україні дало можливість десяткам компаній вільно купувати газ на європейському ринку та постачати його комерційним споживачам. Якщо надати можливість українським домогосподарствам вільно обирати постачальника природного газу, можна обгрунтовано очікувати, що ціна, яку їм запропонує конкурентний ринок, буде меншою від поточної регульованої ціни, йдеться в листі. 

Запропонована лібералізація постачання природного газу передбачає скасування режиму ПСО та усунення існуючих обмежень для зміни постачальника природного газу, які наразі застосовують приватні газозбутові компанії.

Коболєв також зазначає, що впровадження газової реформи приносить вигоди комерційним споживачам газу, і «Нафтогаз» переконаний, що побутові споживачі мають отримати такі ж переваги і вільно обирати постачальника з урахуванням найкращої ціни, якості сервісу та надійності. 

Нагадаємо, що відповідно до постанови, прийнятої Кабміном, з 1 травня на українців чекає ще одне підвищення ціни на газ на 15% – з 8,55 грн за кубометр до 9,85 грн. 

Print Friendly, PDF & Email