В понеділок 23 квітня 2018 року на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом була затримана жінка, яка раніше проводила збір підписів за висунення Путіна в президенти. Вона громадянка України, і її дії правоохоронці класифікують як посягання на територіальну цілісність держави.

Про це затримання повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook. Він уточнив, що жінка намагалася пройти через пункт пропуску «Чонгар», а раніше, будучи довіреною особою кандидата в Президенти РФ Путіна, проводила на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь збір підписів на підтримку його висунення кандидатом на пост президента. Таким чином затримана сприяла Росії в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

«Сьогодні на КПВВ «Чонгар» в рамках кримінального провадження за фактом вчинення державної зради, Головним управлінням СБУв АР Крим та м. Севастополі (з місцем дислокації у м. Херсон) за процесуального керівництва прокуратури АР Крим затримано громадянку України, яка діючи в інтересах Російської Федерації, а також неурядової всеросійської громадської організації «Волонтеры Победы», будучи довіреною особою кандидата в Президенти Російської Федерації Путіна В.В., незаконно організувала та проводила на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь збір підписів на підтримку висунення Путіна В.В. кандидатом на пост Президента Російської Федерації на виборах 2018 року.

При цьому, згідно Федерального закону «О выборах Президента Российской Федерации», збір підписів на підтримку висунення кандидата, згідно російського законодавства, є офіційною та обов’язковою процедурою підготовки до виборів президента РФ.

Таким чином, дана громадянка України, беручи участь в офіційній процедурі підготовки до незаконного проведення на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь виборів президента РФ, надала сприяння Російській Федерації та неурядовій всеросійській громадській організації «Волонтеры Победы» у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості.

На даний час затриманій готується повідомлення про підозру та проводяться інші необхідні слідчі і процесуальні дії», – повідомив Луценко.

Print Friendly, PDF & Email