Заплановані в командуванні і схвалені РНБО нові проходи кораблів ВМС України в Азовське море повинні «продемонструвати тверду позицію країни щодо захисту її територій і наочно показати міжнародним партнерам незаконність застосування насильства прикордонниками з РФ при перекиданні українських суден 25 листопада 2018 року».
Про це заявив виданню UAportal генерал ВСУ Ігор Романенко.

Він зазначив, що світовій спільноті все ще потрібні докази щодо правоти України в ситуації з затриманням моряків.

«Тут є два варіанти. Якщо наші кораблі пройдуть по протоці, значить, таким чином ми доведемо, що причиною інциденту були капризи, оскільки і в цей раз наші кораблі проходили так само, як завжди. Якщо наші кораблі будуть зупиняти, таким чином, буде дезавуйована позиція РФ », — зазначив генерал.

За словами генерала, ВМС бажано встановити аудіо- та відеозв’язок із сушею при новій спробі пройти через протоку, щоб мати докази напоготові. Всі переговори з російською стороною високопоставлений військовослужбовець закликає записувати і фіксувати.

«Для України безпрограшний варіант, тому що це демонструє, що Азовське море — не російське озеро, а акваторія для використання двома державами», — підкреслює Романенко.

В середині грудня 2018 року секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що українські кораблі найближчим часом знову спробують пройти через протоку в Азовське море. Він додав, що українська сторона запросить ОБСЄ та інших партнерів на українські кораблі, щоб довести, що моряки нічого не порушували.

Print Friendly, PDF & Email