Глави фінансових відомств країн Великої сімки зберуться у п’ятницю, 2 вересня, щоб схвалити цей план та визначитися із терміном.
Міністри фінансів країн G7 найближчим часом можуть оприлюднити план встановлення обмежень на ціну нафти, яку експортує Росія, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що керівники фінансових відомств країн Великої сімки зберуться у п’ятницю, 2 вересня, щоб схвалити цей план та визначитись із терміном його реалізації.

Очікуваний захід може стати ефективним способом скорочення доходів Росії від продажу енергоносіїв. У той же час вказується на низку проблем на шляху реалізації цих обмежень.

Згідно з планом, уточнює видання, країни G7 заборонять фінансування та страхування постачання російської нафти, за винятком випадків, коли вона купується за встановленою ціною. Ці країни охоплюють трохи більше 30% світової фінансової систем і страхують понад 90% світових транспортних перевезень.

«Наша мета — створити таку дозвільну систему, яка дозволить російській нафті текти, але знизить доходи Росії», — заявив заступник міністра фінансів США Уоллі Адеєм.

Серед важливих деталей, які все ще обговорюються — ціна, на яку може бути встановлена ​​межа. Чиновники шукають баланс між обмеженням російських доходів та збереженням стимулу для Росії продавати свою нафту.

План з обмеження цін також поширюватиметься на нафтопродукти, зокрема бензин — ще одне важливе джерело надходжень Росії від експорту.

Print Friendly, PDF & Email