Готовність Китаю платити за постачання нафти із країн Перської затоки в юанях веде до формування нового світового енергопорядку. Про це пише Financial Times.

На думку аналітика швейцарського банку Credit Suisse Золтана Позара, таким чином, Піднебесна хоче переписати правила глобального енергетичного ринку.

"Народження нафтоюаня" стало результатом зустрічі голови КНР Сі Цзіньпіна з головами Саудівської Аравії та Ради співробітництва країн Перської затоки, вважає економіст.

"Ця подія стала початком глобальних змін у контексті планів країн БРІКС відмовитись від використання долара", - пояснює Позар.

Кількість угод з купівлі нафти в юанях тільки зростатиме, прогнозує він. Поглиблення співпраці з країнами Перської затоки може призвести до спільної розвідки та видобутку нафти в Південно-Китайському морі, а також зростання інвестицій у НПЗ, нафтохімію та пластмаси.

"Піднебесна розраховує на те, що все це оплачуватиметься в юанях на Шанхайській біржі нафти та природного газу вже у 2025 році", - резюмував експерт.

Print Friendly, PDF & Email