Затримані російськими прикордонниками українські моряки були поранені уламками пошкодженої обшивки корпусу катера, а не кулями. Їх вже заарештували за нібито порушення державного кордону РФ в Чорному морі. Про це заявив начальник слідчого управління ФСБ Михайло Шишов на брифінгу в МІА «Росія сьогодні», передають РІА «Новини».

Перший заступник керівника департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ віце-адмірал Олексій Вольський заявив, що вже через 8 хвилин їм надали допомогу.

Також Шишов підкреслив, що затримані не можуть вважатися військовополоненими, так як заарештовані у кримінальній справі і «між Росією і Україною немає війни».

Шишов зазначив, що всім обвинуваченим надані адвокати, до них допустили українських консулів.

Він заявив, що морякам надали перекладача, але цим правом скористався тільки один чоловік. Решта заявили, що добре знають російську мову.

Шишов також зазначив, що перед інцидентом 25 листопада українські кораблі не подавали заявку на проходження Керченської протоки ні за 48 годин, ні за 24, ні за чотири, як належить за правилами.

Крім того, додав він, кораблі, що проходять через територіальне море Росії, обов’язково повинні повідомляти координати перетину кордону, а українські кораблі цього не зробили.

При цьому начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко говорив, що затримані Росією українські моряки були готові взяти на борт російського лоцмана і заздалегідь попередили про свій перехід через Керченську протоку.

Print Friendly, PDF & Email