Уряд Німеччини ухвалив рішення виділити  € 12 млн на проекти в Санкт-Петербурзі в якості гуманітарного жесту і визнання Німеччиною своєї відповідальності за блокаду Ленінграда. Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ Росії та ФРН, передає ТАСС. 

«75 років тому Ленінград, сьогоднішній Санкт-Петербург, був повністю звільнений радянськими військами від блокади німецького вермахту, яка увійшла в історію як жорстокий акт проти цілого міста і його населення, — йдеться в заяві. — Так закінчився період смертей, голоду і страждань, тривав 872 дні і під час якого загинули більше 1 млн осіб».

«Ми, міністри закордонних справ ФРН та РФ, вітаємо рішення німецького уряду, яке ґрунтується на визнанні відповідальності за вчинені від імені Німеччини злочину тих років, зробити добровільний гуманітарний жест по відношенню до ще живих жертвам блокади в формі виплати в розмірі € 12 млн, які підуть на модернізацію лікарні для ветеранів війни і створення в Санкт-Петербурзі німецько-російського Центру спілкування та зустрічей для представників громадськості обох країн і постраждалих під час блокади», — зазначив і глави МЗС.

Лавров і Маас висловили впевненість, що ця добровільна акція сприятиме поліпшенню якості життя постраждалих під час блокади і історичному примиренню між народами обох країн як основі двосторонніх відносин в майбутньому.

Крім того у МЗС ФРН з нагоди річниці зняття блокади Ленінграда відзначили, що «Німеччина визнає свою історичну відповідальність» за те, що трапилося. 

Гайко Маас також заявив, що цей жест з боку ФРН є в тому числі «символом того, що подібне [події блокади] ніколи більше не повинно повторитися». 

Print Friendly, PDF & Email