Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас запропонував поширити дію моніторингової місії ОБСЄ на Азовське море через загострення в районі Азовського моря та Керченської протоки. Про це він заявив у четвер, 6 грудня, на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ у Мілані, повідомляє DW.

Міністр зазначив, що цю пропозицю буде розглянуто під час зустрічі між представниками України та Росії за посередництва Німеччини і Франції, яка має відбутися у вівторок, 11 грудня, у Берліні. Про проведення зустрічі в такому форматі домовилися канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент РФ Володимир Путін під час саміту Великої двадцятки у Буенос-Айресі.  Пізніше речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що конфлікт Москви і Києва довкола Керченської протоки не може бути темою нормандського формату.

Перед цим Маас зустрівся з міністрами закордонних справ України Павлом Клімкіним та Росії Сергієм Лавровим, щоб обговорити пропозицію переговорів. «Я гадаю, що з українського боку вона була розцінена як раціональна. З російського ж боку, навпаки, дуже й дуже скептично», - резюмував німецький міністр.

Print Friendly, PDF & Email